Klub Malý Génius – zážitkové nezabudnuteľné soboty v montessori prostredí pre deti od 3 do 6r.

Klub Malý Génius – zážitkové nezabudnuteľné soboty v montessori prostredí pre deti od 3 do 6r.

pre zväčšenie kliknite na obrázok

Milí rodičia,

vždy som pre svoje deti (myslím tým deti moje vlastné, moje nevlastné – sestrine ❤ , deti vo Funny Kids Academy, alebo v Múdrych Sovičkách, alebo deti na mojich kurzoch angličtiny) vymýšľala niečo nové, iné, nevšedné a pokiaľ sa to dá, tak aby to bolo zároveň rozvíjajúce ich fyzickú, alebo psychickú stránku , alebo jednoducho niečo, čo podporí ich tvorivého ducha. Deti zbožňujú vyrábanie, presne ako ja, a to z akéhokoľvek materiálu….hlavne, že sa tvorí!

Ale vždy, keď som nejakú novú službu vymyslela, to muselo byť v konečnom dôsledku pre deti FUNNY. Nech sa bavia, tešia, užijú si to, nech majú veselo, nech sú šťastné …  veď ako sa vraví: “šťastné dieťa, šťastní rodičia”.

Preto som pred 7 rokmi vymyslela Nočný hotel pre deti – nočné opatrovanie z piatka na sobotu.
TERAZ prichádzam s NOVINKOU, o ktorej som presvedčená, že prinesie úžitok Vašim deťom vo forme všestranného rozvoja a Vám vo forme osobného voľna?

Keďže sa blíži zima* a viem, že víkendy sú pre nás rodičov dosť náročné na vymýšľanie programu pre naše ratolesti, tak som sa rozhodla pre ?
SOBOTNÉ ZÁŽITKOVÉ MONTESSORI DOPOLUDNIA “Klub Malý Génius”. Ja sa budem venovať Vašim deťom a VY máte 2,5 hodiny voľno !

Ak patríte k rodičom, ktorí vidia zmysel v nadčasovej pedagogike podľa Dr. Márie Montessori a máte záujem o takýto typ vzdelávania pre vaše dieťa, ALE nemáte možnosť ho prihlásiť do našej  montessori škôlky a jaslí z akéhokoľvek dôvodu,  alebo nemáte doma všetky potrebné materiály, tak práve pre Vás je pripravený program sobotného zážitkového montessori klubu MALÝ GÉNIUS. Bude sa konať v priestoroch našej bilingválnej montessori škôlky a jaslí Funny Kids Academy v Prievidzi na Hrabovej ulici č.15.

Obsahom stretnutí  bude voľná = slobodná práca a pohyb detí v pripravenom montessori prostredí našej škôlky. Ja ako lektorka budem ich sprievodcom.
Pripravené prostredie a JA – Monika Kupcová – diplomovaná montessori lektorka – poskytneme deťom množstvo príležitostí k práci s materiálom, ktorý je pre dieťa určený k získaniu vedomostí alebo k získaniu schopností – zručností, na ktoré majú deti obzvlášť zvýšenú vnímavosť vo veku 3 – 6r. a chcú s materiálom pracovať – SAMÉ SI HO PÝTAJÚ .

  • stretnutia s deťmi sa budú konať každú druhú sobotu od 9,30 – 12,00 hod.vrátane desiaty
  • prvý krát sme sa s deťmi stretli v Klube Mladý Génius  v sobotu 4.11.2017 (ďalšie termín: 18.11., 2.12., 16.12., potom až v Novom Roku)
  • do Klubu môže široká verejnosť – rodičia nahlasovať všetky deti vo veku od 3 – 6 rokov
  • trieda v našej škôlke Funny Kids Academy , kde budú deti pracovať je vybavená kvalitným montessori materiálom: glóbusy, mapy sveta, mapy vodstva a pevniny, všetko o ľudskom tele, zvieracia a rastlinná ríša, a ….. ….veľa, veľa zaujímavého

Deti, ktoré navštevujú tradičné škôlky si u nás v pripravenom montessori prostredí zažijú niečo NOVÉ – “hračky”, ktoré ešte nemali možnosť vidieť a  slobodu výberu práce v oblasti podľa ich záujmu a tempa:

Okrem slobodného výberu práce dieťaťa

je vždy pripravená Téma soboty ,

ktorá je vypracovaná do detailov

 

 

*CVIČENIA Z PRAKTICKÉHO ŽIVOTA: prípravné cvičenia z PŽ, nácvik prípravy jedla a nápojov, aranžovanie kvetín, starostlivosť o okolie, starostlivosť o                                                                       seba, presýpanie, prelievanie, lyžicovanie,…

*VÝTVARNÁ A PRACOVNÁ VÝCHOVA
*PRÁCA so ZMYSLOVÝM MATERIÁLOM
*JAZYK A GRAFOMOTORICKÉ CVIČENIA – abeceda, izolácia hlások, prvé tvorenie slov, príprava k písaniu a čítaniu)
*MATEMATIKA –  úroveň prvých čísel (numerácia 1-10), úvod do desiatkovej sústavy (11-99), Matematické operácie s číslami do 9999
*KOZMICKÁ VÝCHOVA ( Zemepis, Prírodoveda, Dejepis,…)
V prípade záujmu detí ponúkne lektorka skupinovú prácu na elipse: rozvoj jazyka cez piesne a riekanky, Cvičenia ticha, Cvičenia ladnosti a zdvorilosti

Čo priniesť deťom: pohodlné oblečenie, prezúvky, náhradné oblečenie (pracujeme s vodou aj farbami)

CENA A PODMIENKY
14,90€ / jednorázový vstup
Ako ušetriť?: máte možnosť zakúpenia Permanentky za cenu  39€ (3 vstupy)
Permanentka platí 3 mesiace od účasti dieťaťa na prvom stretnutí

PRIHLASOVANIE A BLIŽŠIE INFO O VOĽNOM MIESTE
Prihlásiť dieťa je potrebné na každé stretnutie do štvrtku, najneskôr do 16,00 hod. pred sobotným stretnutím. Odhlásenie je možné do štvrtku do 16,00 hod. pred sobotným stretnutím – bude vrátená celá suma. V Prípade odhlásenia dieťaťa v deň konania klubu je 100% storno.

Spôsoby prihlasovania detí:
1./ SMS správou na 0948 485 852 ( lektorka Monika Kupcová)
2./ správou cez FB message 
Teším sa na všetky staré deti – bývalých absolventov FKA a aj nové deti, ktorým doprajeme u NÁS objaviť VIAC!
Neskutočne sa teším na stretnutia, už teraz mám toľko ,čo budeme s deťmi robiť, že by som mohla robiť aj každú sobotu a nedeľu, ale muž nedovolí ?

Vaša
Monika Kupcová

*článok bol napísaný a uverejnený 22.10.2017

GALÉRIA