Klub Malý Génius – zážitkové nezabudnuteľné soboty v montessori prostredí pre deti od 3 do 6r.


pre zväčšenie kliknite na obrázok

Teplučké, voňavé, hravé, zdravé a múdre -také bolo dopoludnie s deťmi v Klube Malý génius. S deťmi sme sa rozprávali a ukazovali si, ako kedysi babičky našich babičiek liečili boľavé uško cesnakom, nádchu soľným kúpeľom, pohnojili kvietky škrupinkami z vajíčka, prekabátili kašeľ zábalom zo zemiakov s bravčovou masťou, uvarili si lízatko na boľavé hrdielko (cukor, zázvor, voda, citrón) a uvarili zdravý čajík z byliniek . Deti mali uši nastražené a oči niekedy vyvalené-:). Popri pripravených aktivitkách k téme si deti mohli, ako to už v montessori triedach je bežné, slobodne vybrať materiál a pracovať s ním. Niekto riešil matematiku, niekto jazyk, niekto geografiu, niekto zjemňoval zmysly. Deti sa aj “skupinkovali” a hrali spoločenské hry. Veľmi harmonická atmosféra a pohodička sprevádzala celé dopoludnie. Veľmi sa tomu tešíme ja – tentokrát babička Monika a deduško Aďka -:) a sme vďačné a šťastné, že rodičia nám deti nahlasujú aj na pol roka dopredu.

Najbližší stretnutie Malých Géniov bude v januári 2019 a pozor, prezradím tému…. “Život pod mikroskopom” (zakúpili sme špeciálny mikroskop s možnosťou premietania na interaktívnu tabuľu s 1600x zväčšením. Viete si predstaviť ako budú deti hýkať, keď si priblížime krídlo muchy, šupku z cibule, chlp zo psa alebo povrch našej pokožky?)

No, ale nepredbiehajme!

Na záver krásny citát od M.Montessori:

“Ruky slúžia Ľuďom k vyjadreniu ich myšlienok a od chvíle, keď sa človek objavil na tejto planéte, môžeme sledovat jeho činnosť podľa stôp, ktoré zanechávajú jeho ruky”.

 

Galeria fotiek  TU